„Babcie i Dziadziusiów kochamy nie tylko od święta”…  
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Zespołu Szkół w Gołaczewach przebiegł bardzo uroczyście. Grupy Wiewiórek, Misiów  i Zajączków przygotowały okolicznościowe spotkanie.

Po powitaniu gości przez dyrektora Z.S. R. Kozłowskiego dzieci przedstawiły programy artystyczne, wręczyły babciom i   dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po programie dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy muzyce oraz na słodki poczęstunek przygotowany prze rodziców. Zachwycone występami babcie i dziadkowie nie szczęścili wnukom uśmiechów i buziaków.

Dnia 19 stycznia w grupie dzieci 3-4 letnich odbyła się ta wspaniała impreza. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Przedszkolu Publicznym w Gołaczewach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Na wstępie pan dyrektor Robert Kozłowski przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne korale z makaronu i kolorowe krawaty.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz i piosenkę, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
W przyjęciu gości pomogli rodzie, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Składamy rodzicom serdeczne podziękowania.

   
   

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© ALLROUNDER